Fotbollsläger och camper sommar 2020

Sommarläger på Brevik (spelare födda 2009-2013)
Ett kul alternativ för dig som vill blanda fotboll med bad och andra fotbollsrelaterade aktiviteter, Lägret är på Breviks IP och vänder sig till åldersgrupperna 2009-2013. Vi kör v25, v26 och v33
- All information om Sommarläger på Brevik 2020 och anmälningsformulär hittar du här: Sommarläger på Brevik
Intersport Camp (spelare födda 2008-2012)
Ett utvecklande och roligt läger med fotbollsträning/spel hela dagen! Lägret är på Breviks IP v25, v26 och v33 samt på Lidingövallens konstgräs v32 och vänder sig till åldersgrupperna 2008-2012, dagarna innehåller även andra lekfulla extra-aktiviteter under lägerveckan.
All information om Intersport Camp 2020 och anmälningsformulär hittar du här: Intersport Camp
Mini Camp (spelare födda 2013-2015), 3-dagarsläger
Mini Camp vänder sig till våra yngsta bolltrollare födda 2013-2015 och äger rum på Lidingövallens konstgräsplan på förmiddagarna onsdag till fredag v32. Fotbollsövningar blandas med lekar och alltid med bollen i fokus.
För mer information och anmälan, klicka här: Mini Camp
Akademi Camp
För dig med extra ambitioner med din fotboll och som är redo att gnugga detaljer i såväl teknik, spelförståelse och taktik. Akademi Camp är ett läger för utespelare och målvakter födda 2006-2011 med träningspass planerade och ledda av föreningens akademitränare. Denna sommar är vi på Lidingövallens konstgräs v25, v26, v27, v33 samt v34. Platserna är här begränsade och de flesta av veckorna blir fullbokade!
All information samt anmälningsformulär till Akademi Camp hittar du här: Akademi Camp Sommar
Varmt välkomna till en härlig sommar med IFK Lidingö Fotboll