Fullspäckad dag på Vallen. 🥳
Vi samlas för inmarsch i nordvästra ändan av löparbanan senast 8:50. Det kommer att finnas massor av andra lag på plats, Därifrån marscherar vi in på konstgräsplanen framför läktaren.
Denna dag spelar vi 2 matcher 11:30 och 12:30. Vi rundar av kl. 13.
På plats finns också mycket annat att göra, tiden blir inte lång.
Välkomna.
Hej,
vi avrundar vårsäsongen med ’ favorit i repris’ - Cup på Veddestavallen.
Vi kommer att spela många matcher, vi siktar på att få 10 killar helst fler så vi kan dela upp laget och maxa speltiden.
Heja P17:17 ! 🐝
hälsar tränarna
Träningsmatch mot annat Lidingölag.
Råsunda IS Vit - IFK Lidingö FK 17
nivå medel
Välkommen på träningsmatch.
Vi spelar 4 matcher.
Första matchen 11:00, vi borde vara färdigspelade 13:30-tiden.
Kommer finnas korv och grillad hamburgare samt dricka till försäljning.
Finns även ett café.
IFK Lidingö FK 17 - IFK Lidingö FK 13 vit
Vi spelar 7x7 match mot annat Lidingölag.
Välkomna.
Vi spelar 7x7 mot annat Lidingölag.
Välkomna.
//Tränarna
Hej denna tisdag före midsommar blir det spel föräldrar vs. barn.
Detta blir även sista träningen, efter detta firar vi midsommar och sommarlov. ☀️
Kul avslutning på säsongen. 🥳
Välkomna.
Dags för lagbilder. 🥳
Vi har match 12:00 i Larsberg och därefter åker vi direkt till Rudboda för fotografering denna lördag.
Vi fotograferas i Lidingöblått, kom klädda som ni kommer till match.
All info nedan:
”
Alla ska fotas i fullt matchställ dvs fotbollsskor, benskydd och matchtröja. Ledare fotas i ledarjacka. OM ert lag inte har tillräckligt många tröjor till laget MÅSTE ni meddela mig antal som saknas och ungefärlig storlek. Det kommer att finnas att låna på plats.
Se till att vara i god tid till fotograferingen, minst 15 min innan. Föräldrar behöver inte skriva under papperslapp utan alla kommer att få ett digitalt samtycke att fylla i innan. Likaså får föräldrar en kod i efterhand för att gå in och titta och eventuellt beställa bilder.
Likt förra året är det Porträttbyrån som fotar våra lag.
”